Місто Хмільник. Історія курорту.

В 1934 році під час робіт з пошуку ресурсів питної води в м. Хмільник  районі «Старого базару» була пробурена артезіанська свердловина. Отримана з глибини 65 м., вода була жовтого кольору, солона на смак та дуже жорстка, що не давало можливості використовувати її для пиття чи технічного водозабезпечення. Так почалась історія курорту. Свердловину не засипали, як у таких випадках діють, а навпаки – воду направили на дослідження в Науково­дослідний інститут. Водою зацікавились спеціалісти. В період 1935-­1938 рр. працівники Інституту геологічних наук НАН України проводили вивчення хімічного складу води та фізико­хімічних властивостей. Вчені Українського НДІ курортології в період 1935-­1939 рр. проводили експериментальні та клінічні дослідження цієї води. Результатами досліджень було встановлено, що  місто Хмільник має мінеральні води, що є цілющими. Це й дало нове життя і новий шлях у майбутнє для розвитку і становлення міста, як курорту в цілому.

      Сьогодні місто Хмільник – це чудове європейське містечко, що розкинулось на берегах Південного Бугу. З комфортним кліматом, цілющим повітрям та неповторними радоновими водами, що дарують здоров’я мільйонам людей.

Це місто, що має давню та багату історію; місто, що пам’ятає і Велике Князівство Литовське, і Річ Посполиту, і мусульманський дух Османської імперії. Хмільник багатий на унікальні пам’ятки культури та архітектури: оборонна фортеця початку XVI століття, що слугувала також і мечеттю; костел 1603 року, який був збудований в Хмільнику як демонстрація панівної релігії в часи, коли Хмільник разом з всією Європою поринув в прогресивні течії протестантської філософії; православні храми XVIII-XX століть з неповторною архітектурою в стилі українського барокко; а також розкішний палац графа Ксідо разом з арковим венеціанським мостом та парковим ансамблем початку ХХ століття.

       Місто Хмільник – унікальна оздоровниця з неповторними властивостями лікувально-­рекреаційної бази, що не має аналогів у світі. Цілюща дія природних лікувальних факторів Хмільника охоплює майже всі органи та системи організму з ефективністю 97 %. Мінеральні радонові води, торфогрязі Війтівецького родовища, чиста природа та цілюще повітря ­ подарують здоров’я та відпочинок всім гостям курорту.

      Основний лікувальний фактор, що виявила історія курорту – це унікальні мінеральні радонові води, що за своїм хімічним складом не мають аналогів в світі, і є абсолютно необхідним лікувальним фактором для сотень тисяч людей, адже спектр захворювань, з якими ефективно бореться радонотерапія, охоплює майже всі органи та системи людського організму!
Ще одним лікувальним фактором Хмільника є торфогрязі Війтівецького родовища, також унікальні й часто необхідні в комплексі з показаннями до реабілітації та профілактики радоновими водами Хмільника.
Невпинний потік відпочиваючих сягає в середньому 40-50 тисяч щороку, адже Хмільник є здравницею, що дарує здоров’я з ефективністю 97%!
Історія курорту Хмільник показує, що з початку 20 століття місто використовує свій потенціал та розвиває власну неповторну лікувально-рекреаційну базу. Цей факт, разом з високим професіоналізмом лікувального складу оздоровниць та розвиненою інфраструктурою, створюють потужну базу для задоволення запитів відпочиваючих та для активного розвитку курорту.
В місті Хмільник є ефективно діючими вісім оздоровниць:
ТОВ Санаторій Поділля.
Клінічний санаторій Хмільник.
Медичний центр реабілітації залізничників.
Обласна фізіотерапевтична лікарня.
Центральний військовий санаторій Хмільник.
Медичний реабілітаційний центр Південний Буг МВС України.
ТОВ Санаторій Березовий гай.
Санаторій Радон.
Лікування, оздоровлення та реабілітація в Хмільнику здійснюється високопрофесійними спеціалістами різних напрямків.

        Хмільник — це місто-курорт з населенням 28 тис. жителів, яке динамічно розвивається. Хмільник має в своєму активі ряд успішно діючих промислових підприємств, активну сферу освітянського та культурного розвитку, широкий спектр товарів та послуг приватного підприємництва.
В Хмільнику є чотири загальноосвітні школи, Аграрний центр професійно-технічної освіти, професійний ліцей сфери послуг. А також школа естетичного виховання, спортивна школа, бібліотеки, центр дитячої та юнацької творчості. Вагомий внесок в створення, організацію та забезпечення творчого напрямку в Хмільнику здійснює громадська організація «Арт лайф» . Це чітко сформований колектив спеціалістів різних напрямків, що пропонує та допомагає всім бажаючим і талановитим проявити творчі здібності за підтримки професіоналів абсолютно безкоштовно.
         Місто Хмільник має зручне географічне розташування, знаходиться всього в 60 км. від Вінниці, забезпечує пряме автобусне сполучення з рядом міст, а також спектр залізничних напрямків, в т.ч. Київ, Москва, Хмельницький.

3 Thoughts to “Хмільник та цілющий радон.”

  1. […] 700м пішого ходу знаходиться найкращий санаторій Курорту Хмільник — Профспілковий санаторій, тому поєднати гарні […]

  2. […] Хуторок розміщений в чудовому Подільському краї – Хмільнику – місті-курорті державного значення, серед густого зеленого лісу з […]

  3. […] Європи. Про історію курорту читайте в рубриці Про курорт-історія курорту. Друга світова війна страшною коричневою чумою […]

Leave a Comment

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.