Все про лікування, проживання та дозвілля на курорті Хмільник
Натисніть та почніть спілкування

Васильчук Анатолій Олександрович

Васильчук Анатолій Олександрович

Васильчук

Народився 18 травня1943року на Хмельниччині. У 1960р. закінчив середню школу та поступив на навчання у Кам’янець-Подільське ТУ-2, де й отримав фах будівельника. Працював за спеціальністю у Волочиському міжколгоспбуді. Протягом 1962-1965 років проходив службу у лавах Радянської Армії. Потім вступив до Тернопільського медичного інституту, який закінчив у 1971 році. Отримавши диплом лікаря за спеціальністю лікувальна справа, був направлений у Чемерівецьке медучилище Хмельницької області, де й працював до липня 1973р. викладачем хвороб нервової системи, завідувачем фельдшерського відділення, завідувачем практикою і одночасно - лікарем- неврологом по сумісництву в центральній районній лікарні.

Трудова діяльність Васильчука А.О.   

Найдовший і найбільш плідний період трудової діяльності Васильчука А.О. пов’язаний з Хмільницькою обласною фізіотерапевтичною лікарнею. З 27.07.1973р. по 01.01.1998р. він працював заступником головного лікаря з медичної частини. З січня 1998р. і до тепер – лікар-фізіотерапевт облфізлікарні. Чудовий, працьовитий, доброзичливий колектив лікарні, який очолював на початку 70-х років минулого століття головний лікар, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Новицький Григорій Олександрович, сприяли творчій та науково-виробничій діяльності по раціональному та високоефективному бальнеолікуванні хворих. База лікарні на той час була представлена стаціонаром на 100 ліжок; поліклінічним відділенням, де лікувалось 680 амбулаторних хворих по курсівках; ванним відділенням, яке мало 18 ванн, 4 кушетки для гінекологічних зрошувань, кабінет кишечник зрошувань, клінкабіну; кабінетом ЛФК із залом для проведення одночасно 15 групових занять; клініко-біохімічною лабораторією та спецлабораторією по вивченню клінічних властивостей радонової води; фізкабінетом на 12 кабіно-місць. Висококласні лікарі, спеціалісти лікарні під керівництвом головного лікаря поряд з основною роботою вели науково-дослідницьку роботу. Накопичений досвід застосування радонової води Хмільника в умовах обласної водолікарні – першої радонової оздоровниці - сприяв перетворенню м. Хмільника на курорт республіканського, а потім всесоюзного значення і відкриттю в ньому нових санаторно-курортних закладів. Як заступник головного лікаря, що займався безпосередньо організацією лікувального процесу, Васильчук А.О. був ініціатором і учасником впровадження нових методів діагностики і лікування в умовах лікарні: реовазографії, балістокардіографії, сфігмографії, полікардіографії, визначення толерантності організму до фізичних навантажень (велоергометрія), визначення оксидази і пероксидази крові, комплексного застосування парафіно - озокеритових аплікацій, магнітотерапії, розробивши із інженером Ратушним В.А. «магнітну» ванну, лазеротерапії, підводного душ-масажу, бішофіто та пеладокстерапії, методів «сухої» та підводної тракції хребта. З будівництвом у 1981 році спального корпусу лікарні стало можливим відкриття фізіотерапевтичного відділення на 25 процедуро-місць в окремому приміщенні, як самостійного підрозділу закладу. Після відкриття міської пральні бувше приміщення пральні лікарні було перебудовано під рентгенкабінет. Організація рентген служби в лікарні зробила значний крок у розвитку діагностичних можливостей закладу і сприяла удосконаленню лікувального процесу, в першу чергу, хворих із патологією опорно-рухового апарату. Постійний ініціатор нового, Васильчук А.О. безпосередньо займався науковою роботою по вивченню ефективності радонотерапії в комплексному лікуванні хворих.

Наукова діяльність лікаря.

Має 25 друкованих науково-практичних робіт. Він учасник Всесоюзного та трьох республіканських з’їздів фізіотерапевтів і курортологів. У 1985р. нагороджений нагрудним знаком «Відмінник охорони здоров’я». Має вищі кваліфікаційні категорії з управління та організації охорони здоров’я і фізіотерапії. Автор книги « Радонові джерела Хмільника та їх лікувальні властивості», яка із змінами та доповненнями перевидавалась 4 рази під різними назвами. Коло інтересів Васильчука А.О. охоплює всі сфери життя колективу лікарні. Він ініціатор та активний учасник створення музею історії лікарні. Організував і безпосередньо брав участь у фольклорному ансамблі «Джерела радону», який був учасником Всеукраїнського турніру «Сонячні кларнети» у 1984 році. Нагороджений медаллю «Лауреат Всесоюзного огляду самодіяльної художньої творчості 1983-1985рр.», присвяченого 40-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні. Безпосередньо брав участь у будівництві першого 9-ти поверхового житлового будинку в м. Хмільник для працівників лікарні. Наказом головного лікаря занесений в Книгу пошани лікарні. Анатолій Олександрович особлива людина, він унікальний у всьому. Патріот нашої лікарні, який любить облфізлікарню, знає достеменно її історію з періоду буріння артезіанської свердловини, перших наукових досліджень лікувальних властивостей радонової води, від створення лікарні у 1944 році і етапи її розвитку до наших днів. Він знає і пам’ятає співробітників лікарні, які працювали до його приходу на роботу і тих, хто працював з ним довгі роки на ниві охорони здоров’я. Він любить місто, в якому живе, знає його історію і може годинами розповідати про різні періоди його розвитку, історію Подільського краю та України. Анатолій Олександрович має фундаментальні знання в галузі медицини і досконало знає всі тонкощі радонотерапії, комплексне лікування хворих з різною патологією в умовах лікарні і санаторно-курортних закладах м. Хмільника. Постійно цікавиться новими публікаціями і практичними досягненнями в галузі медичної реабілітації та відновного лікування хворих, щедро ділиться своїм багатим досвідом з молодими фахівцями. Анатолій Олександрович прекрасний лікар-практик, фізіотерапевт, який володіє різними методиками відновного лікування, лікує пацієнтів і професійним умінням, і мудрим добрим словом. Його люблять і поважають у колективі, про нього з великою повагою і вдячністю відгукуються пацієнти. Васильчук Анатолій Олександрович для молоді взірець і приклад у всьому. Медичним працівникам лікарні є ким пишатися і на кого рівнятися. Заступник головного лікаря облфізлікарні з оргметодроботи Н.В.Довгополюк.

інші пости

Історія курорту Хмільник
  Історія курорту Хмільник бере свій початок із 1934року, коли при спробі отримати питну воду для життя в ра...
Григорій Олександрович Новіцький - легенда курорту Хмільник
Григорій Олександрович Новіцький - видатний лікар курорту Хмільник. Четвертого серпня 2014 року виповнилось 93 р...
Віртуальний тур містом Хмільник
Сферична 3d-панорама - це спеціальна фотографія, створена з групи окремих кадрів, що охоплює весь простір з однієї позиц...
Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник»
Віртуальна подорож спеціально для Вас. Крутіть мишкою по фото у будь-яку сторону та насолоджуйтесь !!!...
Профспілковий санаторій "Хмільник"
Профспілковий санаторій Хмільник – це найпотужніший санаторний заклад курорту Хмільник. На сьогодні оснащеність...