Все про лікування, проживання та дозвілля на курорті Хмільник
Натисніть та почніть спілкування

Історія курорту Хмільник

Історія курорту Хмільник

istoriya-kyrorty

 

Історія курорту Хмільник бере свій початок із 1934року, коли при спробі отримати питну воду для життя в районі «Старого базару» була пробурена артезіанська свердловина. Отримана з глибини 65 м., вода була жовтого кольору, солона на смак та дуже жорстка, що не давало можливості використовувати її для пиття чи технічного водозабезпечення. Свердловину не засипали, як в таких випадках поступають, а навпаки – воду направили на дослідження в Науково-дослідний інститут. Водою зацікавились спеціалісти. В період 1935-1938 рр. працівники Інституту геологічних наук НАН України проводили вивчення хімічного складу води та фізико-хімічних властивостей. Вчені Українського НДІ курортології в період 1935-1939 рр. проводили експериментальні та клінічні дослідження цієї води. Історія курорту Хмільник показала, що води являються цілющими. Це  й дало нове життя і новий шлях на майбутнє в розвитку і становленні міста, як курорту в цілому.

Перші дослідження радону.

В журналі «Вопросы курортологии» №5-6 за 1938 рік старший науковий співробітник М. А. Бабаджан надрукував наукову статтю. В ній повідомлялось: …Вода Хмельницкого минерального источника обладает значительными целебными свойствами: важным целебным фактором является по-видимому радиоактивность воды. Лечение ваннами из этого источника показано при хронических заболеваниях: двигательного аппарата (хронические артриты, невриты, миальгии, миофасциты), а также при заболеваниях сердечно-сосудистой системы без резких проявлений недостаточности кровообращения. Необходимо дальнейшее изучение свойств источника… Фото М. А. Бабаджана та ін. дослідників, публікації про дослідження вод Хмільника, а також багато іншого цікавого можна побачити в музеї радону ( авт.). Район залягання виявлених радонових вод у Хмільнику Постановою РНК України №1376 від 10.10.1938р. було віднесено до курортних місцевостей.

Перші пацієнти курорту Хмільник.

Історія курорту Хмільник пам'ятає й війну. Пробурена свердловина стала основою для практичної експлуатації першої оздоровниці майбутнього курорту – Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні, що була відкрита через 6 місяців після звільнення міста від німецько-фашистської нечисті – 22 вересня 1944 року. Ця дата стала віхою в дальшому відліку часу, як нової історії міста, міста-курорту. Фронтовики були одними з перших пацієнтів курорту. Збереглися фото, на яких в одну ванну сідали по четверо!! дорослих чоловіків. Вода підігрівалась дровами. Це надзвичайно цінні кадри для нашої історії. Висока ефективність лікування хворих, якої досягли лікарі облфізлікарні, сприяло відкриттю ряду здравниць на т. зв. «острівній ділянці» з відповідним розширенням гідромінеральної бази. Це родовище мінеральної води отримало назву «Хмільницьке», а самі води віднесено до розряду вуглекисло-радонових. …на південній околиці Хмільника та в районі так званої «Лісової дачі» в період 1952-1962 рр. спеціалістами української контори «Укргеокоптажмінвод» було відкрито «Новохмільницьке» мінеральної води. На базі яких були відкриті нові санаторії та реабілітаційні центри. З роками, на основі росту популярності https://hmilnyk.in.ua/lechenie-v-hmelnike/Хмільника, завдяки ефективному застосуванню мінерально-радонової води, росте і лікувально-оздоровча база відкритих здравниць курорту. Якщо в 1944 році лікування отримали 65 чоловік, то в 1974 р. лікувалося понад 35 тис. чол. з усіх кінців тодішньої країни, а з 1976 р. в Хмільнику щорічно бальнеолікування отримували більше 55 тис. чол. З 1992 р., зі зрозумілих причин, кількість оздоровлених зменшилась. Однак, залишається достатньо великою лікувально-оздоровча база існуючих оздоровниць, що працює з максимальною нагрузкою.

На сьогодні на курорті функціонують такі оздоровниці: На «острівній» ділянці (в місті – авт.). Обласна фізіотерапевтична лікарня – з 22 вересня 1944 року. Медичний центр реабілітації залізничників – з 17 грудня 1952 р. Санаторій «Радон» - з 1967 р. (на його базі сучасний реабілітаційний центр «Радон» - авт.) Медичний реабілітаційний центр «Південний Буг» МВС України – з 1970 р. На «Лісній» ділянці (за основним містом, в лісі): Клінічний профспілковий санаторій «Хмільник» - з 19 травня 1961 р. Військовий клінічний санаторій «Хмільник» МО України – з 15 січня 1961 року. ТОВ санаторій «Поділля» - з 22 квітня 1973 року. Санаторій «Березовий гай» - з 1968 року. З 1 червня 2011 року Хмільник має статус державного курорту України (авт.) Така цікава та, головне, динамічна, історія курорту Хмільник. Ласкаво запрошуємо на оздоровлення! [caption id="attachment_761" align="alignleft" width="800"]історія курорту хмільник курорт Хмільник[/caption] З книги «Радонові джерела Хмільника», Васильчук А.О., Васильчук І.С. a_01a_16istoriya kyrorty hmilnyk_15istoriya kyrorty hmilnyk_02istoriya kyrorty hmilnyk_01istoriya kyrorty hmilnyk_16istoriya kyrorty hmilnyk_17istoriya kyrorty hmilnyk_18istoriya kyrorty hmilnyk_19istoriya kyrorty hmilnyk_20istoriya kyrorty hmilnyk_05istoriya kyrorty hmilnyk_04istoriya kyrorty hmilnyk_03istoriya kyrorty hmilnyk_07istoriya kyrorty hmilnyk_08istoriya kyrorty hmilnyk_09istoriya kyrorty hmilnyk_10istoriya kyrorty hmilnyk_11istoriya kyrorty hmilnyk_12istoriya kyrorty hmilnyk_21istoriya kyrorty hmilnyk_22istoriya kyrorty hmilnyk_23istoriya kyrorty hmilnyk_24istoriya kyrorty hmilnyk_25istoriya kyrorty hmilnyk_26istoriya kyrorty hmilnyk_27istoriya kyrorty hmilnyk_28istoriya kyrorty hmilnyk_29istoriya kyrorty hmilnyk_30istoriya kyrorty hmilnyk_31istoriya kyrorty hmilnyk_32

інші пости

Григорій Олександрович Новіцький - легенда курорту Хмільник
Григорій Олександрович Новіцький - видатний лікар курорту Хмільник. Четвертого серпня 2014 року виповнилось 93 р...
Віртуальний тур містом Хмільник
Сферична 3d-панорама - це спеціальна фотографія, створена з групи окремих кадрів, що охоплює весь простір з однієї позиц...
Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник»
Віртуальна подорож спеціально для Вас. Крутіть мишкою по фото у будь-яку сторону та насолоджуйтесь !!!...
Профспілковий санаторій "Хмільник"
Профспілковий санаторій Хмільник – це найпотужніший санаторний заклад курорту Хмільник. На сьогодні оснащеність...
Хмільницька обласна фізіотерапевтична лікарня
 Офіційний сайт облфізлікарні https://obfiztermed.at.ua/            Хмільницька Об...