Все про лікування, проживання та дозвілля на курорті Хмільник
Натисніть та почніть спілкування

Цікаве про РАДОН на курорті Хмільник

Цікаве про РАДОН на курорті Хмільник

Що таке радон і чому він лікує?

Радон – головний компонент радонових вод; це газ, котрим збагачуються підземні води. Граніти кристалічного щита піддавались руйнівній дії дощів, вітрів, холоду і тепла, внаслідок чого в ньому утворились тріщини. Так, атмосферні опади, проникаючи в землю, почали збагачуватись не тільки мінералами й солями, а й радіоактивними елементами, що містяться в     гранітах.

   Потім зі свердловини вода потрапляє в лікувальне відділення, підігрівається та дарує вам бадьорість і здоров’я!  Радонова вода має жовтуватий колір, без запаху, в своєму складі містить: радон, вуглекислий газ, азот, кисень, калій, натрій, залізо і т.д. При застосуванні загальної радонової ванни тривалістю 20 хв. в організм через шкіру проникає біля 0,5% радону, що міститься в ванні, а на шкірі осідає близько 2% продуктів його розпаду. Радон, що проник в організм з ванни, накопичується в шкірі (більше 90%). Із шкіри, як із депо, радон частково переноситься током крові в інші органи і тканини, одночасно виділяється з організму через легені та шкіру.     Наукові роботи багатьох вчених твердять про те, що малі дози опромінення не тільки не шкідливі, а й навпаки, підвищують захисні сили організму, лікують та сприяють реабілітації після різноманітних захворювань. Г.О. Новіцький відзначає, що мінеральні води Хмільника мають знижений вміст важкого водню, завдяки чому такі води належать до, так званих, «легких» мінеральних вод. Вони наділені підвищеною біологічною активністю, і тому широко використовуються як для лікування, так і для профілактики захворювань. Такі води відомі в природі – це вода з реліктових льодовиків. Вчені зауважують, що легкі води сприяють продовженню життя. Люди, що проживають в місцевостях, де використовується така вода, належать до довгожителів. Більш ніж сторічний досвід застосування радонотерапії свідчить про значну її ефективність при багатьох захворюваннях. «Аналіз багатьох сотень клінічних робіт, виконаних на курорті Хмільник, виявив задовільну ефективність лікування хворих на ревматизм та захворювання суставів, нервової та серцево-судинної систем, органів дихання, порушень обміну речовин та ендокринних залоз, захворювань шкіри, гінекологічних та урологічних, а також опіків, дитячих хвороб, людей похилого та старечого віку.

Таким чином, радонотерапія в Хмільнику – це один із способів стимуляції ослаблених захисно-пристосувальних сил хворого організму, підвищення стійкості живих організмів до онкологічних та інфекційних захворювань, збільшення потужності біополя, вода сприяє довгожительству, є одним з необхідних умов підтримання нормальної життєдіяльності та здоров’я людини.

На основі вивчення літературних даних, експериментальних досліджень та багаторічних клінічних спостережень можна зробити висновок, що мінеральні води курорту Хмільник наділені підвищеними біологічними якостями та є активаторами життя.» - з книги Г.О. Новіцького.

інші пости

Грязелікування в Хмільнику
  Лікувальні властивості торф’яних грязей обумовлені вмістом в них корисних для здоров’я мінеральних...
Що таке радон і чому він лікує?
Радон лікує. Радон – головний компонент радонових вод; це газ, котрим збагачуються підземні води. Радон...
Протипоказання до радонотерапії в санаторіях Хмільника
При яких станах радоннові процедури категорично ЗАБОРОНЕНІ.  • Гострий період будь-якої хвороби. &bu...
Показання для лікування на курорті Хмільник
  Показання для лікування на курорті Хмільник для лікування - з книги кандидата медичних наук, Заслуженого л...
Мультиспіральна комп’ютерна томографія (КТ)
 Мультиспіральна комп’ютерна томографія (КТ) - це метод пошарової діагностики організму з реконструкцією...
Лікарська косметологія
Колісник Олена Володимирівна. Лікар у третьому поколінні, дерматолог, косметолог. Понад 10 років роботи в косметологі...