радон

Кожна оздоровниця Хмільника має свої свердловини, тому концентрація радону в кожній із них різна. А яка саме дія радону —  читайте у нашому матеріалі.


Дія радону на організм людини. Під час водних процедур радіоактивні речовини у ванні опромінюють організм завдяки двом процесам: проникненню радону через шкіру в організм з води ванн та осіданню на шкірі в розчинних у воді ванни продуктів розпаду радону.

Радіоактивний розпад супроводжується виділенням альфа-, бета-, і гамма-променів. Альфа-частинки мають високий потенціал і створюють велику густоту іонізації. Одна альфа-частинка на шляху в тканинах створює десятки і сотні тисяч іонів. Проте альфа-випромінювання має малу проникну здатність і фактично поглинається роговим шаром шкіри. Густина іонізації бета-частинок менша, ніж альфа-частинок, відтак вони мають більшу проникну здатність і фактично поглинається епідермосом шкіри і справляють біологічний вплив. Гамма-промені мають незначну іонізаційну і високу проникну здатність — у 100 разів більшу, ніж бета-випромінення.

Під час лікування на курорті Хмільник, при прийомі ванни, дія радону наступна: проникаючи в тканини і рідке середовище організму, альфа-, бета-, і гамма-частинки вступають у взаємодію з атомами і поступово втрачають свою енергію, спричиняючи іонізацію та збудження атомів речовини клітини та позаклітинного середовища, насамперед води. При цьому безпосереднє опромінення за рахунок розпаду розчинених у воді ванни радіоактивних ізотопів дуже мала, бо альфа- і бета- частинки майже всі поглинаються водою ванни і не досягають тіла хворого. Гамма випромінювання ізотопів, розчинених у воді, досягає тіла людини. Поглинута організмом енергія цього випромінення, порівняно з енергією, поглинутою від альфа- і бета- часток, дуже мала і не спричиняє помітного лікувального ефекту ефекту. Вважається, що під час приймання лікувальної вани в основному діє альфа-випромінювання радону, радію А і радію С.

Дія радону на організм. Інформацію взято із Книги «Хмільник — курортна перлина України», автор П.В. Думін (ред. Світлана Ш.).

курорт хмельник

Leave a Comment

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.