Столітній красень – палац Ксідо.

Палац графа Ксідо – одне з найцікавіших місць в Хмільнику, незвичайна будівля, котра поєднує в собі суворість рицарської фортеці та принади розкішного будинку, збудованого для солодкого життя. Палац розташований в історичній частині міста на березі річки. Від замку через Буг — арковий міст (котрий експлуатується до сьогодні) прямо в графський парк, де було зелено й гарно: алеї та альтанки, озерця та фонтани. Залишки паркового облаштування можна побачити й зараз. Весь цей ансамбль проектував один з кращих архітекторів того часу – Іван Олександрович Фомін. Він був дорогим та висококласним спеціалістом (Кабінет міністрів України – теж його робота) та спрацював на п’ятірку. Замок-палац виявився дуже незвичайним – в ньому немає тильного боку , а є два фасади: північний та південний. З боку річки відкривається вид неприступного кам’яного замку на горі, пору фортеці 16 ст. А з іншого боку нас зустрічає світлий та ніжний парадний фасад палацу з колонадою над входом, з колись квітучими клумбами та стрімкими фонтанчиками – зразок архітектури класицизму.
На початку 20-го століття в палаці жила та раділа життю цікава подружня пара: молодий і красивий, але бідний грек Костянтин Ксідо, та немолода, але багата графиня Катерина Лєвашова. На жаль, тішились новим будинком вони не довго, адже будівництво було закінчено в 1915 ро ці, а після революції Костянтин з дружиною, як і багато інших дворян, виїхали на Захід.
Сьогодні палац в запустінні, місцева влада шукає інвесторів. Від бувшої краси не залишилось нічого, окрім самої будівлі (котра руйнується) та мосту – або! – залишилось все, окрім лоску та буйства життя в палаці. За сто років замок був і розкішним будинком, і навчальним закладом, управлінням НКВС, просто складом, і готелем. Сьогодні тут пусто, але місцеві жителі впевнені, що це темінь перед світанком, і дуже скоро цей достойний та дивовижний пам’ятник архітектури почне нове життя. І буде там готель, музей чи художня галерея – головне, щоб палац відродився, відчинив двері та дав людям можливість насолоджуватись його величчю та красою.
KsidoKsido3Ksido2Ksido4
Ksido_miniatura
Ksido5

Читати ще

COMMENTS (1)

Залишити коментар

Коментар (обов"язково)
Im"я (обов"язково)
Email (обов"язково)

Читати ще

Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Ваш телефон

Сообщение

×
Задати питання